acelyafm

dostların ve kardeşliğin bir numaralı forum sitesi


  IŞIGI SÖNDÜRMEDİ DİYE KARISINDAN DAYAK YEMİŞ

  Paylaş
  avatar
  sule
  Moderetor
  Moderetor

  Mesaj Sayısı : 34
  Kayıt tarihi : 15/02/10

  IŞIGI SÖNDÜRMEDİ DİYE KARISINDAN DAYAK YEMİŞ

  Mesaj tarafından sule Bir Paz Mart 07, 2010 11:41 pm

  Aile içi şiddetin mağduru bu kez erkek oldu. Trabzon'da F.Y. adlı kadın, ikaz ettiği halde salonun ışığını söndürmediği gerekçesiyle, 23 yıllık eşi İ.F'yi, süpürge sapıyla dövdü. Trabzon'da, bu yılın ilk 9 ayında 213 aile içi şiddet olayı meydana geldi. Tamamına yakını kadınlara yönelik olan şiddetin gerekçeleri arasında traji-komik bahaneler yer alıyor.
  AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Trabzon şehir merkezi ve ilçelerinde bu yılın 9 ayında polisin sorumluluk bölgesinde 196, jandarma bölgesinde ise 17 kişi aile içi şiddete uğradığı iddiasıyla şikayette bulundu. Polisin sorumluluk alanındaki şikayetlerin 108'i şehir merkezinde, 88'i de ilçelerdeki polis merkezlerine yapıldı. Trabzon'un Beşikdüzü ilçesi, 28 şikayetle ilçeler arasında ilk sırada yer alırken, Çaykara, Hayrat ve Dernekpazarı ilçelerinden kayıtlara herhangi bir olay yansımadı.

  Şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle şikayette bulunanların ifadelerine göre, kavgalar, çoğunlukla, eşlerin alkollü eve gelmesi sonucu çıkan tartışmalardan kaynaklanıyor.
  Bu olayların tamamına yakınında kadınlar şiddete maruz kalırken, sadece Trabzon'un Of ilçesinde bir erkek, eşi tarafından darp edildiği gerekçesiyle şikayette bulundu. İlçenin Sulaklı Mahallesi'nde oturan F.Y. adlı kadın, ikaz ettiği halde salonun ışığını söndürmediği gerekçesiyle, 23 yıllık eşi İ.F'yi, süpürge sapıyla dövdü.  avatar
  sule
  Moderetor
  Moderetor

  Mesaj Sayısı : 34
  Kayıt tarihi : 15/02/10

  Geri: IŞIGI SÖNDÜRMEDİ DİYE KARISINDAN DAYAK YEMİŞ

  Mesaj tarafından sule Bir Paz Mart 07, 2010 11:45 pm

  hep kadinmi dayak yiyecek ellerine saglik BACIM:)))

   Forum Saati Ptsi Ara. 17, 2018 3:11 am