acelyafm

dostların ve kardeşliğin bir numaralı forum sitesi

EVLILIK SORUNLARI

Paylaş
    selin
    Administrateur
    Administrateur

EVLILIK SORUNLARI

Mesaj tarafından selin Bir C.tesi Şub. 20, 2010 12:47 am

Evli çiftler arasında yaşanılan ufak (bazen tehlikeli) anlaşmazlıkların temelinde erkek ve kadının yaradılıştan gelen farklılıkları büyük bir rol aynar...

Örneğin Selda Hanım eşi MuratBeye

-"Bugün saat akşam 5'e kadar işte yoruldum,sonra Zehralara gittim biraz kendimi yorgun hissediyorum" dediğinde bu konuyu Murat Beyle sadece paylaşmak istiyordur...Murat Bey ise eşinin niçin bu durumu kendisine anlattığını şöyle algılamaktadır:Murat,buna çözüm bul...ve Murat Bey Selda Hanımla şu konuşmaya girerse yanılmış olur:

-"Madem çok yoruluyorsun,sende Zehrayla haftasonu buluş ya da işi bırak"Eşiyle bu durumu paylaşması ve onu samimi bişekilde dinlemesi yeterlidir...

Çünkü bir kadın eşinden çözüm istediğinde bunu ona açık olarak belli eder...Üstelik Bayanlar kendi aralarında da bir durumu paylaşmak üzere gün yaparlar,bir araya gelirler,telefonla konuşurlar...Onlar sıcak dostluklara ve çift taraflı paylaşmaya meyillidirler...

Peki ya bir bayefendi için durum nasıldır?:
    Yağmur Hanım ve Talha bey birlikte süseşyası almak üzere bir hipermarkete giderler.Aradalıkları kitabı bulamazlar.Yağmur hanım eşine:

-"Hadi gidip satış sorumlusuna soralım" dediğinde eşi inatla başkasından yardım almadan bulmak isteyecektir.Yağmur Hanım eşinin bu isteğine uymelı ve onunla gurur duymalıdır,hatta onun güzel çabalarını takdir etmesi bile yeter...Erkekler bir konu için çözüm ararlar,ve kendi ayakları üzerinde durmak isterler...kendi aralarında da böyledir...

Sonuç olarak erkek ve bayanlar temelde ne yapmak istediklerini bilerek hareket ederek kişisel ve evrensel hayatlarında denge kurmalıdırlar

Forum Saati Salı Haz. 19, 2018 10:36 am