acelyafm

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acelyafm

dostların ve kardeşliğin bir numaralı forum sitesi

2 posters

GEYİK ????

sule
    sule
    Moderetor
    Moderetor

GEYİK ???? Empty GEYİK ????

Mesaj tarafından sule Salı Şub. 16, 2010 1:39 pm

Geyik demeyin ya geyiklerin kizma noktasina getireceniz.
    Gyik muhhabbeti neden denilmiştirki bileniniz varmı cheers
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

GEYİK ???? Empty Geri: GEYİK ????

Mesaj tarafından Admin Salı Şub. 16, 2010 1:52 pm

Geyik hayvanı yapısı itibari ile çok çabuk ürken bir hayvandır...Bir ürkmeye görsün olur olmadık yerlere kaçar canını kurtarma içgüdüsü ile...O yüzden "Geyik Muhabbeti" düşüncelerin böyle olur olmadık konulara atlaması şeklinde düşünülerek bu ismi almıştır...

Geyik muhabbetinin asıl amacı; zamanını olur olmadık kelimeleri bulmakla harcayan kişinin kendini zeki zannetmesiyle; ki biz buna uyku dönemi diyoruz, zamanımı boş şeylerle geçiriyor hissetmesi ki; buna da uyanma diyoruz, zamanları arasında geçen dönemi en güzel şekilde değerlendirmektir...Çünkü uyanışın diğer anlamı kaçıştır, o noktadan sonra hepen konu değiştirilip başka bir uyku formuna hem yazan kendi, hem de okuyan şahış sürüklenmelidir...

Geyik muhabbetinin de kuralları vardır...

1- Alınmayacaksın, karşındakini alındırmak için kasacaksın ki karşıdaki geyik muhabbetinden alınsın ve somurtkan bir yüzle muhabbetten çıksın ve bir daha töbe etsin geyik yapmaya...Burda arzulanan elit bir geyik yapar kitlenin oluşması tabiki...

2- Geyik de belli bir konu yoktur, yalnız çok soğuk şakalar geyiğin yaşayacağı bir ortam değildir...Bu durumda da geyik muhabbetinden otomatik olarak çıkarılırsınız...

3- Geyik yaparken mümkün mertebe espri çalmayın...Bu, bir geyiğin diğer geyiğe olan hayranlığının kötü sonuçlar vermesine yol açıp çok sığ bir muhabbetin ortaya çıkmasına neden olur ki, bu da geyik muhabbetinden atılma nedenlerindendir...

4- Geyik yapanın sürekli aklında tutması gereken, bu işi insanlığı eğlendirip acılarını dindirmek için değil...Belli bir amaca uygun olmadan yapmasıdır...Çünkü geyik belli bir amaca hizmet ediyorsa diğer geyiklere ihanet etmiştir demektir ve kesilesi de çok yakındır...

5- Geyik muhabbetinin son kuralı, hiçbir yerde bu muhabbetin nedenlerinden bahsetmemek...(Burda ben bu kuralı yoksaydım ama zaten geyik de yapmıyordum)...Neden böyle bir kanun var çünkü nedenler bahsedilirse yani herkes ben sanatçıyım der gibi geyiğim der ve bunu our olmadık yerde uygularsa bu öz hakiki geyiklerin neslinin tükeneceği, yani değerlerinin bilinemeyeceği üzerine batıl bir inançtan ileri gelmektedir...Açıkçası ben inanmıyorum böyle atıl düşüncelere...

Bu arada doğada yaptığımız inceleme sonucu kekeleyen hatta sekip de giden geyikleri bile gördüğümüzü size müjdeler geyik yapabilmek için hiçbir engelinizin olmadığını söyleyebiliriz Çağatay bey...Yalnız kurallara lütfen uyalım...Sen uymazsan o uymazsa uyum sorunu yaşarız muhabbet ortamlarında...Olur olmadık uyum yasaları ile uğraşırız bir yerlere girebilmek için ki bizim bir yere girmek gibi bir derdimiz olmamasına rağmen sürüklenegeliyoruz işte AB'lere...Mesela bu son cümle anlam bütünlüğü bakımından çok iç açıcı olmasa de iç daraltıcı özelliği ile geyik olarak adledilebilir...Örnek verdm bundan sonraki denemeleriniz de başarılar dilerim...

Geyikten ne anlıyorsunuz diye de bir geyiğe giriş cümlesi kurmuşsunuz...Ben de tam o noktadan devam ediyim...Geyikten bir şey anlamak derdinde olan bir geyik, anlama yetisi bakımından insan formuna yaklaşmış olur ki bu geyiklerin hiç arzu etmediği bir durum...Umarım bunu dediğim gibi, bir geyik muhabbeti başlatmak için seçtiniz...Ancak söyleyebilirim ki çok iyi bir şeçim değildi bu...Yine de ilk deneme için sizi tebrik ediyoruz...Açıkçası ben sizde bir potansiyel görüyorum...Lakin geyik muhabbeti hakkında kafanızdaki tüm olumsuzlukları atmanız için buraya gelip daha çok alıştırma yapmanızı gerekiyor...Göreceksiniz herşey düzelecek...Lütfen ama devam ediniz...Artık kendinizi bir şey yapıyormuş gibi hissedeceksiniz..
    sule
    sule
    Moderetor
    Moderetor

GEYİK ???? Empty mükemmel admin

Mesaj tarafından sule Çarş. Şub. 17, 2010 9:58 am

senin gibi mükemmel adminimiz varken bize hacet kalmadı

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 8:34 am